FORUM SPECOPS
https://forum.specops.pl/

Chiny-Rosja
https://forum.specops.pl/viewtopic.php?f=87&t=64740
Strona 1 z 1

Autor:  suru [ czwartek, 17 listopada 2016, 23:52 ]
Tytuł:  Chiny-Rosja

Witam

mam pytanie odnośnie możliwości wystapienia pewnego scenariusza konfliktu Chiny-Rosja. Chcę abyście go rozpatrzyli pod wzgledem mozliwosci militarnych. Proszę nie rozważajmy całej geopolityki i ekonomii, czy to się opłaca czy nie. Proszę o rozpatrzenie tylko aspektu militarnego i mozliwości technicznych.

Przeczytałem, że Chiny testują broń hipersoniczną (wykryły to amerykańskie satelity), podobna rakiety poruszają sie z prędkoscią 11 000 km/h.
Rosjanie też się chwalą ze pracuja nad taką bronią ale chyba dotychczas nikt nie potwierdził żeby mieli taką sprawna broń.

W internecie pojawiają sie informacje że rosyjska flota pacyfiku jest w złym stanie chociaż propaganda twierdzi coś innego. Rosja bardziej dba o flotę na atlantyku i morzu arktycznym, wiadomo zachód i USA to największy wróg.
Ale wrócy do floty pacyfiku. Są tam podobno trzy nowo zbudowane okręty podwodne klasy Borei- aleksander newski, jurij dołgorukij i władimir monomach. Okręty te mają mieć kłopoty techniczne i nie mogą przenosić rakiet balistycznych Buława o zasiegu 8000 km. Na pacyfiku podobno Rosjanie mają jeszcze chyba trzy stare okręty z rakietami balistycznymi ale są one często remontowane.
Rosja widzi wroga na zachodzie, a Chiny zajęte są kłótnią o wyspy na morzu południowo chińskim. Co moim skromnym zdaniem uspokaja Rosję.

Załóżmy że Chiny już posiadają albo w najbliższym czasie wyprodukują pewna ilość rakiet hipersonicznych na ktorych zamontuja głowice jadrowe.

Czy możliwy jest obecnie lub za kilka lat scenariusz udanego Chińskiego ataku atomowego na Rosję za pomocą rakiet hipersonicznych. Udany czyli atak atomowy Chin na Rosję bez odwetu ze strony Rosji.

Może ktoś z was jest w stanie powiedzieć ile czasu (minut), ma strona Rosyjska na odpowiedź w przypadku Chińskiego ataku atomowego rakietami hipersonicznymi , powiedzmy 11 000 km/h.
A może w ogóle nie ma czasu.

Powiedzmy że jest 3:00 w nocy czasu moskiewskiego. Chiny odpalają rakiety hipersoniczne, na Moskwę i wszystkie Rosyjskie bazy atomowe, na przemysł atomowy, naukowe ośrodki atomowe i porty które zaopatrują i remontują okręty podwodne i przy okazji niszczą okręty które są remontowane w porcie.
To wszystko dzieje sie w nocy. Rosyjski lądowy arsenał nuklearny przestaje istnieć.
Chiny wkraczaja swoimi wojskami lądowymi i wciagu kilku tygodni odzyskują zabraną im 150 lat temu syberię wschodnią z jej bogactwami natuaralnymi.
Rosjanie maja jeszcze jakieś okręty podwodne z rakietami uzbrojonymi w głowice atomowe ale te okręty są za daleko bo na atlantyku i morzu arktycznym i nie ma zasięgu.
Większośc z nich nie może popłynąć z pomocą bo nie ma jak uzupełnić paliwa (zniszczone porty). A po za tym chińskie podwodne okręty myśliwskie pilnują przejść z morza arktycznego i atlantyku
na pacyfik.

Lub za pomocą uderzenia elektromagnetycznego czy jest możliwe wyłączenie arsenału nuklearnego kraju, a dokładniej zniszczenie łaczności i systemu ostrzegania (radary). Chiny mają sieć podzemnych tuneli i tam moga chronić swoją broń przed takim impulsem

Czy taki scenariusz ale tylko pod względem militarnym bez bawienia się w geopolityke obecnie jest możliwy albo może za kilka lat będzie możliwy.

Autor:  Leszek191 [ wtorek, 12 grudnia 2017, 12:17 ]
Tytuł:  Re: Chiny-Rosja

Bardzo ciekawe informacje. Myśle, że każdemu się przyda.
_____
http://suplementy-online24.pl/

Autor:  Annett09 [ poniedziałek, 15 stycznia 2018, 20:14 ]
Tytuł:  Re: Chiny-Rosja

W sumie kolega ma całkowitą racje. A nigdy wcześniej o tym nie słyszałem.
____
http://www.home-form.pl/upominki-reklamowe?p=285|379

Autor:  frank477 [ poniedziałek, 7 maja 2018, 12:00 ]
Tytuł:  Re: Chiny-Rosja

Wiecie, że na http://taniareklama.pl/oklejanie-samochodow znajdziecie super oferty oklein do samochodów? Jeśli nie to polecam wejść sobie na tą stronę i sprawdzić oferty.

Autor:  MarianO [ wtorek, 19 czerwca 2018, 15:19 ]
Tytuł:  Re: Chiny-Rosja

Długo by się zbierali po takim ciosie, ale wbrew pozorom, sądzę, że nie zrobią tego. US bałoby się, że będzie następne w kolejce i odrazu spacyfikowało takie zamiary.


_______________________
https://sprintpozyczka.pl/

Autor:  monte [ czwartek, 23 maja 2019, 13:53 ]
Tytuł:  Re: Chiny-Rosja

Nie widzę powodu, żeby Chiny interesowały się Rosją i analogicznie w drugą stronę. W jakim celu mieli by to robić. Jeśli ktos uważa inaczej proszę mnie skorygować.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/