./index.php?sid=f98c47c652bf80f1ee26648f5a9f591cCSIPS
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 1 lipca 2015, 00:33 
Offline
kpr.
kpr.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 28 stycznia 2009, 02:08
Posty: 32
Lokalizacja: z Polski rodem
Kurs Instruktora Wyszkolenia Strzeleckiego w systemie Point Shooting

Point Shooting zaczyna się tam gdzie inne systemy kończą lub w ogóle nie biorą pod uwagę takich założeń.

Kurs przeznaczony jest dla żołnierzy, policjantów oraz funkcjonariuszy i pracowników struktur odpowiedzialnych za utrzymanie porządku publicznego którzy w ramach wykonywanych czynności służbowych posługują się w pracy bronią palną, dla instruktorów taktyki i techniki interwencji oraz instruktorów wyszkolenia strzeleckiego – szkolących na potrzeby służb mundurowych oraz rynku cywilnego. Każdy uczestnik powinien uczestniczyć w Kursie w takim wyposażeniu, jakie używa na co dzień (w przypadku funkcjonariuszy mundurowych – standardowe wyposażenie służbowe i umundurowanie), lub zwykłe ubranie cywilne (np. w przypadku służb nieumundurowanych). Jest to związane min. z krótkim okresem szkolenia, gdzie nie ma czasu na późniejsze dopasowywanie technik.

Zasadniczą różnicą w porównaniu do zakresów programowych innych podobnych kursów jest skoncentrowanie się na praktycznych aspektach szkolenia, w myśl zasady minimum teorii maksimum praktyki. Uczestnik ma zdobyć umiejętność praktycznego posługiwania się bronią palną w sytuacjach zagrażających jego życiu – w Kursie więc mogą wziąć udział jedynie ludzie z doświadczeniem dotyczącym użytkowania broni palnej. Żadnych amatorów. To nie będzie kurs o budowie broni, a kurs o koncepcie szkolenia strzeleckiego z wykorzystaniem metody Point Shooting.

Więcej o systemie Point Shooting:
http://brudnawalka.pl/category/strzelectwo/
http://ipdta.pl/point_shooting.html
https://www.youtube.com/watch?v=GKZuTOwJB-Q

Organizatorzy:
International Police Defensive Tactics Association
Fundacja K2

Partnerzy:
Fundacja My Wojownicy

Instruktor prowadzący:
Sławomir Goździk – twórca systemu samoobrony ESDS (Explosive Self Defence System). Założyciel International Police Defensive Tactics Association. Jest policyjnym instruktorem taktyki i techniki interwencji, pałki teleskopowej, wyszkolenia strzeleckiego, instruktorem Point Shooting oraz instruktorem konceptu Active Shooter.
Od 1989 roku prowadzi kursy ESDS dla pracowników policji szwedzkiej, amerykańskiej, angielskiej, duńskiej, austriackiej, niemieckiej i polskiej. Niektóre aspekty ESDS wprowadzone zostały włączone do nowego programu szkoleniowego policji w Szwecji.
Od 1995 roku prowadzi szkolenia w zakresie ESDS w Polsce dla państwowych służb mundurowych, pracowników ochrony oraz innych osób zajmujących się zawodowo bezpieczeństwem publicznym.
Sławomir Goździk prowadził zajęcia dla grupy SWAT departamentu policji w Sztokholmie, pracowników różnych grup zawodowych szczególnie zagrożonych terrorem kryminalnym oraz agresją fizyczną: firm ochrony, wychowawców domów poprawczych, służb więziennych, ratowniczych, specjalne kursy dla kobiet i ludzi dostrzegających brutalizację współczesnego życia.

Program Kursu:
- Krótki zarys historyczny.
- Podstawy Point Shootingu.
- Zachowanie się w stresie / warunki ekstremalne.
- Przeładowanie broni.
- Pozycje strzeleckie / bojowe a dystans do napastnika.
- Strzelanie jednorącz bez użycia przyrządów celowniczych.
- Strzelanie oburącz bez użycia przyrządów celowniczych.
- Strzelanie w ruchu jednorącz bez użycia przyrządów celowniczych.
- Przemieszczanie się.
- Wymiana magazynka.
- Strzelanie w słabszym oświetleniu.
- Podejmowanie decyzji o użyciu broni palnej;
- Metody szkoleniowe;
- Pierwsza Pomoc Przedmedyczna.

Zapewniamy broń, ochronę oczu i uszu, kabury i pasy również. Jeśli ktoś posiada własny sprzęt, zalecamy jego zabranie.

Zalecane wyposażenie osobiste uczestnika:
- ubiór służbowy/treningowy;
- pas taktyczny do przenoszenia broni krótkiej;
- kabura do pistoletu Glock 19/17 lub Walther P-99:
- ochronniki słuchu;
- osobista apteczka pierwszej pomocy.

Miejsce:
Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy Straży Więziennej Golina k. Wołowa

Termin:
17-20 września 2015r. [czw-nd]. Zajęcia rozpoczynają się od godziny 16 w czwartek i trwają do godziny 14 w niedzielę.

Koszt szkolenia:
1 000 zł od osoby – kurs, broń treningowa do zajęcia, broń palna do ćwiczeń strzeleckich, strzelnica, ubezpieczenie NNW, 200 szt. amunicji/osobę, zaświadczenie ukończenia Kursu Instruktorów Wyszkolenia Strzeleckiego Point Shooting (zostanie wydany osobom biorącym udział we wszystkich zajęciach po zdaniu egzaminu końcowego), certyfikat w j. angielskim ukończenia Firearms Instructor Point Shooting Course (zostanie wydany osobom biorącym udział we wszystkich zajęciach po zdaniu egzaminu końcowego),zakwaterowanie na terenie Ośrodka 17-20 września 2015r., obiad (piątek i sobota). Wyżywienie (śniadania, kolacje) we własnym zakresie.

Przed wpłaceniem zaliczki skontaktuj się z organizatorem Aleksander Pietryka tel. 604 814 332 (wyślij SMS oddzwonimy w wolnej chwili lub email: fundacja-k2@tlen.pl), aby potwierdzić rezerwację miejsca. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezerwacja uczestnictwa w Kursie Instruktorów nastąpi TYLKO po wpłacie bezzwrotnej zaliczki – 500 zł na konto:
Fundacja K2
ul. Ogrodowa 6
34-300 Żywiec
PKO Bank Polski SA nr 04 1020 1390 0000 6102 0494 7430
„Kurs Instruktora Point Shooting – Golina 2015”

Ze względu na rodzaj Kursu ilość miejsc ograniczona – zapisy do wyczerpania limitu miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy i kontakt:
Aleksander Pietryka – tel. 604-814-332 (wyślij SMS oddzwonimy w wolnej chwili)
fundacja-k2@tlen.pl
http://www.ice-24.pl

_________________
Kurs Instruktora Wyszkolenia Strzeleckiego w metodzie Point Shooting:
https://www.facebook.com/events/1639766792927035/

Stowarzyszenie IPDTA Polska
http://www.ipdta.pl

Fundacja K2:
www.ice-24.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 11 lipca 2015, 10:34 
Offline
kpr.
kpr.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 28 stycznia 2009, 02:08
Posty: 32
Lokalizacja: z Polski rodem
Point Shooting został opracowany i w całości zweryfikowany podczas II wojny światowej przez służby specjalne i oddziały komandosów. Celem szkolenia Point Shooting jest umożliwienie przeciętnemu uczestnikowi nabycie umiejętności strzelania i trafienia (!) podczas sytuacji ekstremalnego stresu i zagrożenia. Do ogromnych plusów w/w metody należy: bardzo krótki okres szkolenia pozwalający opanować broń i technikę strzelania oraz niewielka ilość amunicji potrzebna do nauki.

Niekwestionowanymi mistrzami point shootingu byli legendarni Cichociemni.

Oto fragment książki Ryszarda Nuszkiewicza „Uparci”:
AUDLEY END koło CAMBRIDGE 27.10-5.12.1942 r.
- Będziemy strzelać „instynktownie” – powiedział instruktor angielski jeszcze w Garamour.
- Jak to wygląda – dopytywali zaciekawieni kursanci.
- Najpierw panowie, pokażą co umieją, a ja później.
Rozdał pistolety i kazał celować z odległości 25m do ustawionych tarcz. Każdy robił to inaczej. Jedni strzelali z przedramienia, inni trzymając broń oburącz, wszyscy wszakże mrużyli oczy i długo mierzyli. W sumie efekty były mierne.
- Taka zabawa , moi panowie, to dobra na strzelnicy, ale nie na wojnie i do tego w dywersji. Teraz ja spróbuję.
Stanął spokojnie tyłem do tarcz. Nagle odwrócił się i w ciągu kilku sekund, bez celowania wypruł cały magazynek.
- Poszły Panu Bogu w okno – zauważył ktoś sceptycznie.
Gdy jednak podeszliśmy do tarcz, ze zdziwieniem stwierdziliśmy po dwa trafienia w każdej i to z niewielkim rozrzutem.
- Jak on to robi? Pewnie jakiś cyrkowiec – osądził wyczyn Tadek Benedykt.
- Mam nadzieję, że wkrótce wszyscy nauczą się tej sztuki równie dobrze, jak ja – mówił Anglik. – Pokazany przeze mnie sposób strzelania nazywa się właśnie instynktownym. Mankamentem normalnego strzelania jest długie celowanie. Otóż my chcemy w maksymalnym stopniu skrócić, niemalże wyeliminować tę czynność przez wypracowanie nawyku odpowiedniej postawy strzeleckiej. Zasadniczym problemem w naszym strzelaniu jest wyczucie celu, kierunku strzału i źródła grożącego ze strony wroga, niebezpieczeństwa. Na każde zagrożenie musimy działać bezzwłocznie, odruchowo, po prostu tak jak zwierzęta, instynktownie.
Postawa strzelecka polega na ustawieniu nóg jak u szermierza, tylko ugiętych w kolanach, w wypracowaniu odpowiedniego układu przedramienia i pistoletu w poziomie oraz w pionie, zmiany kierunku strzału przez obrót na jednej nodze przy zachowaniu zawsze stałej niezmiennej pozycji tułowia i ręki.
Celowanie w tym przypadku odbywało się za pomocą ręki i jakby zrośniętego z nią pistoletu. Udział oka i muszki został zupełnie wyeliminowany. Przeładowanie następowało przez przytrzymanie górnej pokrywy zamka pistoletu jedną ręką i wysunięcia do przodu drugiej już momencie strzału. Do każdego celu oddawało się dla pewności dwa strzały następujące po sobie w ułamku sekundy.
Możliwość zmiany kierunku tylko przez obrót nogi bez konieczności składania się i celowania, wyzwala w istocie potrzebną szybkość i możliwość ostrzelania podwójnym pociskiem szeregu celów. W Audley End strzelanie instynktowne z pistoletów i automatów stało się chlebem powszednim. Aplikowany cykl ćwiczeń obejmował najpierw strzelanie do pojedynczych sylwetek, później do kilku rozlokowanych na widocznym miejscu lub pojawiających się niespodziewanie z różnych stron. Strzelano w dzień i w nocy, w pomieszczeniach zamkniętych, w lasach, wąwozach, w marszu i w biegu, do wyskakujących i znikających w sekundzie sylwetek, do oświetlonych na moment celów, do palących się świec. Skutki takiego szkolenia były widoczne. Niemal każdy potrafił z jednego magazynku ostrzelać trafnie w ciągu kilku sekund około pięciu celów.

KURS ODPRAWOWY W AUDLEY END 6-22.12.1942 r.
„Por. Ihnatowicz w ostatnim szlifie szkolenia wpajał różne sposoby noszenia i wydobywania broni. Prezentował specjalne, przemyślnie wykonane wiązania i kabury z automatycznym odbezpieczeniem pistoletu w momencie jego wyciągnięcia. Najmniej skomplikowane wydawało się noszenie broni na brzuchu pod mocno ściśniętym paskiem do której był łatwy dostęp.”

Wspomnienia naszego Cichociemnego to niemalże instrukcja szkolenia Point Shooting. Nie ma jednak w tym nic dziwnego ponieważ polscy cichociemni byli szkoleni w tym zakresie przez brytyjskich instruktorów (szkolonych w metodzie Point Shooting przez pomysłodawców i twórców tego systemu szkolenia - Williama E. Fairbarina i E.A. Syksa).

Więcej:
http://www.jujutsu.bialystok.pl/esds6.html

_________________
Kurs Instruktora Wyszkolenia Strzeleckiego w metodzie Point Shooting:
https://www.facebook.com/events/1639766792927035/

Stowarzyszenie IPDTA Polska
http://www.ipdta.pl

Fundacja K2:
www.ice-24.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 15 lipca 2015, 11:27 
Offline
kpr.
kpr.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 28 stycznia 2009, 02:08
Posty: 32
Lokalizacja: z Polski rodem
Point Shooting - fragmenty ze szkolenia podczas COPS 2015 w Golinie:
https://www.youtube.com/watch?v=_EFLGbm98Oo

_________________
Kurs Instruktora Wyszkolenia Strzeleckiego w metodzie Point Shooting:
https://www.facebook.com/events/1639766792927035/

Stowarzyszenie IPDTA Polska
http://www.ipdta.pl

Fundacja K2:
www.ice-24.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 13 sierpnia 2015, 23:15 
Offline
kpr.
kpr.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 28 stycznia 2009, 02:08
Posty: 32
Lokalizacja: z Polski rodem
W „Shooting To Live” Fairbairn i Sykes opisują przykład ćwiczeń jakim poddawani byli na strzelnicy policjanci z Shanghai Municipal Police. Były to ćwiczenia w warunkach jak najbliżej oddających okoliczności rzeczywistych krwawych konfrontacji, których w praktyce tej służby nie brakowało. Realistyczne ćwiczenia odbywały się na całkowicie nowatorskiej jak na tamte czasy krytej strzelnicy.
Dzisiaj ten typ strzelnicy znamy jako „Killing House” - w tamtych czasach nazywano ją "Mystery House", "House of Horrors" lub "Haunted House."
Kiedyś taka strzelnica była czymś normalnym w nowoczesnej policji i trening na niej przechodził każdy policjant - w Shanghai Municipal Police szkolenie na tego typu strzelnicy przechodzili wszyscy policjanci.
Dzisiaj tego typu trening zarezerwowany jest tylko dla jednostek oraz służb specjalnych. Dziwny jest ten świat...
Film prezentuje fragment szkolenia agentów amerykańskiego OSS w zakresie strzelania instynktownego. "Mistrzem ceremonii" czyli osobą oprowadzającą jest współautor tej metody szkolenia - William Ewart Fairbairn.

https://www.youtube.com/watch?v=d0npOY7yO0U

Podczas Kursu Instruktorów Wyszkolenia Strzeleckiego w systemie Point Shooting tak właśnie będzie wyglądał m.in. egzamin końcowy :)

Więcej o Kursie:
www.ice-24.pl

_________________
Kurs Instruktora Wyszkolenia Strzeleckiego w metodzie Point Shooting:
https://www.facebook.com/events/1639766792927035/

Stowarzyszenie IPDTA Polska
http://www.ipdta.pl

Fundacja K2:
www.ice-24.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 2 września 2015, 19:59 
Offline
kpr.
kpr.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 28 stycznia 2009, 02:08
Posty: 32
Lokalizacja: z Polski rodem
Ostatnia możliwość zapisania się na Kurs Instruktorów Wyszkolenia Strzeleckiego w systemie Point Shooting. Więcej informacji w linku:
http://ice-24.eu/aktualnosci/kurs-instr ... hooting-2/

_________________
Kurs Instruktora Wyszkolenia Strzeleckiego w metodzie Point Shooting:
https://www.facebook.com/events/1639766792927035/

Stowarzyszenie IPDTA Polska
http://www.ipdta.pl

Fundacja K2:
www.ice-24.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL